© ASSOCIACIÓ DE L'ESPORT DE CERDANYOLA © NIT DE L'ESPORT DE CERDANYOLA
© ASSOCIACIÓ DE L'ESPORT DE CERDANYOLA© NIT DE L'ESPORT DE CERDANYOLA

HISTÒRIC

L'any 2013 les entitats esportives de Cerdanyola recuperen la Nit de l'esport.

Per a la seva recuperació es crea una comissió encarregada de gestionar-la.

La comissió Nit de l' Esport va ser constituïda inicialment per:

* Cerdanyola Model Car.

* Club Patinatge Artístic Cerdanyola del Vallès.

* Club Penya d'Escacs Cerdanyola.

* Cerdanyola del Vallès Futbol Club.

* Regiduria d'esports del Ayuntament de Cerdanyola.

XII Nit de l’Esort 2015.


Relació de guardonats:

* Millor Esportista Femení Laia Oset (bàdminton) Alba Shuttle Badmintón

 

* Millor Esportista Masculí Javier Cabanillas (Taekwondo) Lee Young Cerdanyola

 

* Millor Esportista Femení Base Laura Soria (bàsquet) Segle XXI

 

* Millor Esportista Masculí Base Oriol Jordar (handbol) Club Handbol Cerdanyola

 

* Millor Esportista Femení Veterans Belen Hidalgo (atletisme) Cerdanyola Club d’Hoquei

 

* Millor Esportista Masculí Veterans José Gabardós (bàdminton) Club Bàdminton Bellaterra

 

* Reconeixement a una Trajectòria al Món de l’Esport Octavi Tarrés (hoquei) Futbol Club Barcelona

 

* Millor Equip Sènior Femení Sènior A Club Bàsquet Femení Cerdanyola

 

* Millor Equip Sènior Masculí Sènior A Club Bàsquet Cerdanyola

 

* Millor Equip Femení Base Sots 16 A del Cerdanyola Club d’Hoquei

 

* Millor Equip Masculí Base Sots 18 Club Penya d’Escacs de Cerdanyola

 

* Millor Club Cerdanyola Cerdanyola Futbol Club

 

* Millor Iniciativa Esportiva Solidària Club d’Arquers de Cerdanyola- CEM Cerdanyola) Marató TV3

 

* Premi Promoció Esport Escolar CEIP Saltells de Cerdanyola

 

* Millor Esportista Discapacitat femení Yurena Jiménez

 

* Millor Esportista Discapacitat masculí Carlos Ramírez

 

* Reconeixement a un patrocinador Procer

 

* Reconeixement a la comunicació esportiva “memorial José Luis Rodríguez" Marcos López

 

* Menció Especial de la Comissió Juan Bellete, Francisco Cuevas i Francisco Muñoz

 

XI Nit de l’Esort 2014.


Relació de guardonats:

* Premi a la promoció de l’esport a l’escola: Escola de Futbol UAB – Cerdanyola Futbol Club

* Reconeixement a una trajectòria: Toni Carrillo (entrenador del primer equip del Cerdanyola Futbol Club)

* Reconeixement a un patrocinador: Perfumeries Ópalo

* Millor iniciativa esportiva solidària: Club Handbol Cerdanyola

* Millor club de Cerdanyola: Club Esportiu Lee Young Cerdanyola

* Millor equip masculí de base: Sots16 del Club Penya d’Escacs Cerdanyola

* Millor equip femení de base: Sots 16 del Cerdanyola Club d’Hoquei

* Millor equip masculí: Amateur A del Cerdanyola Futbol Club

* Millor equip femení: Sènior A del CB Femení Cerdanyola

* Millor esportista discapacitat masculí: Oscar Santos Veiga

* Millor esportista discapacitat femenina: Patrícia Ortega

* Menció especial: Gemma López i Pol López (Club Patinatge Artístic Cerdanyola)

* Millor esportista masculí sots19: Ivan Jiménez Mateo (Club Esportiu Lee Young)

* Millor esportista femenina sots19: Laura Méndez Camps (Club Bàsquet Femení Cerdanyola)

* Millor esportista masculí: Francisco Martín Gómez (secció Atletisme i Triatló del Cerdanyola Club d’Hoquei)

* Millor esportista femenina: Belen Hidalgo (secció Atletisme i Triatló del Cerdanyola Club d’H oquei)
                                                                X Nit de l’Esort 2013

Relació de guardonats:

* Millor esportista masculí: Ignasi López (FC Barcelona)

* Millor esportista femení: Laia Fernández Zurita (Cerdanyola CH)

* Premi a la promoció de l’esport a l’escola: AMPA La Sínia

* Millor iniciativa esportiva: Patina SOS (Veus Sense Fronteres y Club de Patinatge Artístic Cerdanyola)

* Millor esportista discapacitat femení: Maria Àngels Sierra (Aspadi)

* Millor esportista discapacitat masculí: Santiago Alonso (Aspadi)

* Millor equip femení: Sènior A del Club Bàsquet Femení Cerdanyola

* Millor equip masculí: Sènior B del Cerdanyola CH

* Reconeixement a una trajectòria esportiva: Mario López  (Cerdanyola Model Car)

* Millor club de Cerdanyola: Cerdanyola CH

* Reconeixement a un patrocinador: Autoescola Cordelles